Blog SocialApps

Lifestyle, Biznes, Technologie, Podróże

Modne meble pokojowe czyli jak umeblować pokój

Salon, podobnie jak kuchnia, uważany jest za „twarz domu”. Dlatego, aby stworzyć stylowy i piękny salon, trzeba nie tylko zadecydować o stylu pomieszczenia, ale także o wypełnieniu go meblami. Oczywiście warto również zastanowić się nad kolorystyką. To za pomocą koloru możesz podzielić swój salon na kilka stref jednocześnie. Na przykład jadalnię można zaprojektować w jasnych kolorach, a miejsce w pobliżu telewizora w kojących kolorach.

Miękkie meble

Najczęściej salon podzielony jest na różne strefy. Jedną z nich jest strefa rekreacyjna, która musi być jak najbardziej wygodna i przytulna. Do jej aranżacji idealnie nadają się różne fotele i sofy. Wybierając meble, dokładnie zastanów się, ile „miejsc” będziesz potrzebować, aby pomieścić członków rodziny, a także potencjalnych gości. Podwójna sofa idealnie nadaje się do małego salonu. Duży pokój zapewnia wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić czteroosobową sofę i fotele. Jeśli masz mały salon, zwróć uwagę na modułową sofę, którą w razie potrzeby można zamienić w fotel, a także stoliki boczne. Można też zainstalować dwie małe sofy – naprzeciw siebie lub pod kątem 90 stopni z kolekcji mebli do salonu Lido. Planujesz ustawić sofę na środku pokoju? Zwróć uwagę na jej tył. Nie powinno być na nim szwów ani sklejki.

gustowny stoliczek

Stolik do salonu i szafki

Atrakcją każdego salonu jest oryginalny stolik. Jest to wygodny i funkcjonalny mebel. Dostępne są stoły z kółkami lub bez – wybór zależy wyłącznie od chęci. Średnia wysokość standardowego stołu wynosi około 50 cm. Stoliki wykonane są z szerokiej gamy materiałów: szkła, drewna, MDF itp. W każdym salonie powinny znaleźć się szafki i regały. Mogą to być regały składające się z kilku sekcji i ścianek, a także kredensy, w których można przechowywać pamiątki, naczynia i różne akcesoria. Jeśli chcesz, aby salon wyglądał bardziej elegancko, wybierz meble modułowe. Dla wizualnego zwiększenia wielkości salonu idealne są wiszące półki i półprzezroczyste fasady. W przypadku małego mieszkania odpowiednie są stojaki, w których można przechowywać wszystkie niezbędne rzeczy. Ten rodzaj mebli jest idealny do salonu, jeśli zamierzasz w nim umieścić bibliotekę.

Dodatkowe meble w salonie

Jeśli jesteś posiadaczem przestronnego salonu, możesz uzupełnić wystrój pokoju różnymi meblami. Na przykład, jeśli planujesz stworzyć salon z jadalnią, powinieneś kupić stół jadalny. Zwróć uwagę na modele, które mają zaokrąglone rogi. Taki stół jest idealny dla tych, którzy mają małe dzieci. Wybierając stół do jadalni z salonem, nie zapominaj, że okrągłe modele są znacznie bardziej pojemne niż kwadratowe. Jeśli planujesz wielofunkcyjny salon, zwróć uwagę na przekształcający się stół. Żaden salon nie jest kompletny bez foteli i krzeseł. Muszą być wygodne. Zwróć uwagę na wysokość siedziska krzeseł. W żadnym wypadku nie powinny być zbyt niskie. Krzesło powinno być miękkie i niezbyt głębokie. Jeśli pozwala na to miejsce, możesz umieścić komodę w salonie. Meble tego typu są niesamowicie pojemne, a ponadto można na nim postawić na przykład telewizor.

Materiały

Meble z naturalnego litego drewna są bardzo piękne. Jednak ich cena sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na takie elementy wyposażenia wnętrz. Meble do salonu wykonane z płyty wiórowej laminowanej mogą wyglądać jak naturalne drewno. Obecnie najczęstszym materiałem jest laminowana płyta wiórowa. Jest to niedrogi materiał (w porównaniu z litym drewnem). Płyta wiórowa laminowana lub MDF jest produkowana w różnych kolorach

pusty pokój dzienny

Modułowe

Wszystkie meble do salonu są podzielone na wbudowane, przekształcalne i modułowe. Ostatnio coraz większą popularność zyskują konstrukcje modułowe, zwłaszcza wśród właścicieli mniejszych mieszkań. Wynika to z faktu, że cała powierzchnia mieszkalna takich domów ma standardowe wymiary. W modułowych meblach można łatwo zamienić szafy i ustawić je według swoich potrzeb. Zestaw składa się z gotowych szaf o określonej wielkości.

Meble do zabudowy i jakie są ich zalety

Takie meble zostaną wbudowane w nisze ścienne. Może to być szafa, ściana lub szafa nocna. Ich zaletą jest większa stabilność. Będą one umieszczone na ścianach nie tylko tyłem, ale także bocznymi elementami. A niektóre szafki w ogóle nie mają ścianek bocznych, co pozwala znacznie zaoszczędzić miejsce, wykorzystując każdy centymetr powierzchni użytkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *