Blog SocialApps

Lifestyle, Biznes, Technologie, Podróże

Wybór narożnika do salonu

Myślisz o zakupie sofy? Wypróbuj narożnik z funkcją do spania. W porównaniu z tradycyjnym meblem tego typu, posiada zalety, które sprawiają, że wraz z nim, wnętrze pokoju jest stylowe i funkcjonalne.

Zalety

Oprócz niezwykłego stylowego wyglądu narożnik ma wiele innych zalet. Aby jednak zachować obiektywizm, należy również wziąć pod uwagę jego wady. Duże narożniki to, przede wszystkim funkcjonalność. Takie sofy we wnętrzu mogą być używane nie tylko zgodnie z ich przeznaczeniem. Po rozłożeniu pozwalają uzyskać co najmniej kilka dodatkowych miejsc do spania. Jeśli mieszkanie jest małe i nie daje innej możliwości stworzenia osobnej sypialni, jedynym wyjściem jest narożnik w salonie. Pościel zostaje umieszczona w lnianej wnęce, a salon nie traci nic ze swojego eleganckiego wyglądu. Sofy narożne różnią się kształtem. Dzięki nim łatwo zamienić kawalerkę w wygodny dom, oddzielając strefę pracy od jadalni czy strefy relaksu. Właściciele będą mogli samodzielnie zmieniać wnętrze, po prostu przesuwając moduły w żądanym kierunku. Teraz łatwo dobrać narożnik do własnego wnętrza. Projektanci mebli oferuje opcje pasujące do każdego znanego stylu – od klasyki po nowoczesną awangardę, a nawet narożniki w kształcie litery U.

Narożnik BOXI w kształcie litery U

Z wad, należy wymienić koszt. Sofy narożne wykonane z wysokiej jakości materiałów i wypełniaczy produkowanych przy użyciu nowoczesnych technologii nie są tanie, jednak zawsze możesz zdecydować się na mały narożnik.

Cechy konstrukcji sofy narożnej

Z reguły sofy narożne mają standardową ramę w kształcie litery G. Można ją ustawić pod różnymi kątami. W przypadku sof modułowych model ten można zamontować w dowolnym rogu pomieszczenia. Narożniki w kształcie litery P są większe. To możliwość zagospodarowania przestrzennego, a także wygodna przechowalnia przydatnych przedmiotów gospodarstwa domowego. Rama każdego modelu jest wykonana z naturalnego drewna, płyty wiórowej i/lub metalu. Mechanizm składania umożliwia wykorzystanie części lub całej powierzchni sofy. Niektóre modele mają podłokietniki. Modele bez nich wyglądają nowocześnie, odpowiadając specjalnym stylom – loft, minimalizm, hi-tech. Koszt sofy zależy bezpośrednio od jej wypełnienia.

Blok sprężynowy

Może to być arkusz splecionych ze sobą sprężyn lub ich zestaw – tzw. niezależny blok sprężynowy. Takie wypełniacze są otoczone – styrenami lub włóknami naturalnymi. Wytrzymują znacznie dłużej niż sofy bez wzmocnienia, ale są drogie. Pianka poliuretanowa znana jest ze swoich właściwości. Jest to elastyczność, odporność na wilgoć, zdolność powrotu do pierwotnego kształtu i tak dalej. Wadami są: stopniowe niszczenie płytki z powodu starości. Żywotność jest ograniczona jakością styropianu.

Włókno kokosowe

Są to lateks, filc, włókno kokosowe, włosie końskie itp. Takie materiały są hipoalergiczne, trwałe, nie pochłaniają wilgoci. Jednak bez kombinacji metalowych sprężyn mogą szybko osiąść i wymagać wymiany. Oczywiście modele narożników z naturalnymi materiałami mają dużą wagę. Tani wypełniacz polimerowy to holofiber, guma piankowa, kulki, puch syntetyczny, syntetyczny winterizer i wiele innych pochodnych. Są lekkie, oddychające, tanie i łatwe do wymiany. Termin ważności podobny do PPU – w zależności od jakości. Koszt sof z różnymi wypełnieniami jest wprost proporcjonalny do ceny wypełnienia.

Tapicerka

Trwałość będzie zależeć od wybranego materiału użytego jako obicie narożnika. Przed zakupem ważne jest, aby wziąć pod uwagę czynniki domowe, a także obecność zwierząt domowych, których pazury i zęby stają się powodem wymiany tkanki i skóry. Naturalna tkanina obiciowa to bawełna, żakard, gobelin, skóra. Są piękne, mają przyjazną dla środowiska strukturę, jednak w zależności od jakości tkania nici lub wykonania, żywotność takiej tapicerki może być krótka. Sztuczne to arpatek, szenil, scotchguard, flock. Są piękne, trwałe, mogą imitować naturalny zamsz lub bawełnę. W przeciwieństwie do naturalnych nie kosztują zbyt wiele i są trwalsze. Mikrofibra, las, welur mają przyjemną w dotyku powierzchnię. Łatwe do czyszczenia. Nie poddają się szybkiemu ścieraniu. Jednak taka tapicerka powinna być dobierana bardzo ostrożnie, ponieważ łatwo ją zarysować.

One thought on “Wybór narożnika do salonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *